Rimida

Kompania “Rimida” është themeluar në vitin 1992 nga familja Hasani me seli në Prishtinë. Dyqanin e parë (Barnatore Bujqesore ) e ka hapur në vitin 1992 në Prishtinë, në Lagjen Tophane, kurse në vitin 2002 ka ndërtuar depon qëndrore në magjistralen Prishtinë-Ferizaj në klm.6, në Llapnasellë, ku furnizon pjesen dërmuese të barnatoreve bujqësore në Kosovë e gjetiu. Në vitin 2007 ka hapur dhe depon tjetër në pazarin e Fushë Kosovës. Që nga viti 2008 ka zgjeruar listen e artikujve me artikuj të ri si :ventilator, shkalle, nxemse me gas, radiator, kalorifer, bazena, klima , etj . Bashkepunon me shume firma si ne :Kroaci, Slloveni, Serbi, Kine, Holande, Latvi, Gjermani, Maqedoni, Greqi, Tajvan dhe Hungari. Ne tregun e brenshem furnizon edhe dyqanet me te medha ne vend si : Interex, Viva Fresh, ETC, Elkos, Maxi Hipermarket etj. Ne vitin 2014 firmes N.T “Rimida”, do te kete edhe dy dy depo të reja. Aktualisht ka te punesuar 30 punetor. Ne vitet ne vazhdim Rimida do te te fus artikuj te ri ne tregun e Kosoves dhe te dy
Rimida
HÄNDLER
Mitglied seit 2018
Magjistralia Prishtine - Ferizaj km 6, Fshati Livagjë
10000 Prishtine
Telefon: Nummer anzeigen
Mobil: Handynr. anzeigen
Tätigkeitsbereiche
 • Landtechnik
 • Traktoren
 • Haus und Garten
 • Weinbau
 • Gemüsebau
Routenplaner
Start:
Ziel:

Mehr Infos zeigen
Landwirt.com Händler
 • Händlersuche
 • Händleranmeldung
 • Mediadaten
Landwirt.com User
 • Einloggen
 • Registrieren
Unternehmen
 • Kontakt
 • Team
 • Datenschutzerklärung
 • Geschäftsbedingungen
 • Impressum
Apple Store
Get it on Google Play
HUAWEI AppGallery
Youtube
Landwirt.com GmbH, your marketplace, Rechbauerstraße 4/1/4, A-8010 Graz, Tel: +43 (0)316 931268
Alle Angaben ohne Gewähr - Druck- und Satzfehler vorbehalten. marktplatz@landwirt.com
© Copyright 2022 Landwirt.com GmbH Alle Rechte vorbehalten.
SERVICE HOTLINE
+43 316 931268
Mo.-Do. 08-12 und 13-16 Uhr
Fr. 08-12 Uhr